Методична рада нотаріату
Актуальна інформація
Монiторинг законодавства
Судова практика
Методичнi рекомендацii
Бібліографія з окремих видів нотаріальних дій
Склад методичноi ради

Головна   /  Монiторинг законодавства  

Про заповнення графи 2 таблиці 3 додатка 5 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ

Відповідь Міністерства доходів і зборів України на запитання "Яким чином заповнюється графа 2 таблиці 3 додатка 5 звіту щодо сум нарахованого ЄВ?"

Відповідно до п. 4.12 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 09 вересня 2013 року N 454 (далі - Порядок N 454), особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, у тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, формують та подають до органів доходів і зборів звіт згідно з таблицею 3 додатка 5 до Порядку N 454.

Згідно із п. 178.4 ст. 178 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями, фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб.

Податкова декларація про майновий стан і доходи формується платником на підставі даних Книги обліку доходів та витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі - Книга), форма та порядок заповнення якої затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 16 вересня 2013 року N 481.

Так, форма Книги передбачає заповнення платником, зокрема, графи 2 "Період обліку (день, місяць, квартал, рік)" та графи 9 "Сума чистого оподатковуваного доходу".

Згідно із частиною 2 ст. 7 Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зі змінами та доповненнями для осіб, які, зокрема, отримують (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Таким чином, значення рядка "Усього" графи 2 таблиці 3 додатка 5 до Порядку N 454 відповідає сумі значень рядків у розрізі календарних місяців, тобто сумі річного чистого доходу (прибутку), заявленого особами, які забезпечують себе роботою самостійно, у податковій декларації про майновий стан і доходи.

В рядках календарних місяців зазначаються суми доходу (прибутку), отриманого від відповідної діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, без врахування максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок. При цьому якщо самозайнята особа отримала дохід за роботу, що виконувалась більше одного місяця, то в рядках календарних місяців відображається оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення чистого доходу (прибутку), отриманого за результатами роботи, на кількість місяців, протягом яких він отриманий.



Повний список >>
  © 2008 Методична рада нотаріату