Методична рада нотаріату
Актуальна інформація
Монiторинг законодавства
Судова практика
Методичнi рекомендацii
Бібліографія з окремих видів нотаріальних дій
Склад методичноi ради

Головна   /  Методичнi рекомендацii  

Аналіз звернень громадян з питань вчинення нотаріальних дій нотаріусами Київської області у ІVкварталі 2012 року

Аналіз

звернень громадян з питань вчинення нотаріальних дій
нотаріусами Київської області у І
Vкварталі 2012 року

 

Відділом нотаріату та фінансового моніторингу Головного управління юстиції у Київській області проведено аналіз звернень, що надійшли до відділу протягом ІV кварталу 2012 року.

У ІV кварталі 2012 року до відділу нотаріату та фінансового моніторингу  Головного управління юстиції у Київській області надійшло 39 звернень громадян (з них: заяв – 28,  скарг – 11).

Від Міністерства юстиції України надійшло 6 звернень, через Урядову гарячу лінію – 6, від органів прокуратури – 1, від територіального управління юстиції - 1, безпосередньо від громадян – 25.

На дії державних нотаріусів у ІV кварталі 2012 року надійшло:  16 заяв та 10 скарг, на дії приватних нотаріусів – 5 заяв та 1 скарга, з інших питань – 7 заяв.

Працівниками відділу у встановлені законодавством терміни надавалися обґрунтовані відповіді з питань, порушених у зверненнях.

У ІV кварталі 2012 року Головним управлінням юстиції у Київській області розглянуто по суті 14 звернень громадян, надано роз»яснення законодавства по 14 зверненнях громадян.

Станом на 01.01.2013 на розгляді у відділі залишалося 11 звернень громадянина.

У ІV кварталі 2012 року до відділу нотаріату та фінансового моніторингу Головного управління юстиції у Київській області надійшло 20 звернень громадян (51,3% від загальної кількості звернень) з питань оформлення спадщини, 5 звернень (12,82%) – щодо посвідчення договорів про відчуження нерухомого майна, 5 звернень (12,82%) – щодо посвідчення заповіту, 2 звернення (5,12%) – щодо видачі державного акта на право власності на земельну ділянку зі справ нотаріуса, 2 звернення (5,12%) щодо зняття заборони відчуження нерухомого майна, 5 звернень (12,82%) – з інших питань.

За ІV квартал 2011 року до відділу нотаріату та фінансового моніторингу Головного управління юстиції у Київській області надійшло 29 звернень громадян (з них: заяв – 23, скарг – 6).

На дії державних нотаріусів у ІV кварталі 2011 року надійшло: 10 заяв та 5 скарг, на дії приватних нотаріусів – 3 заяви та 1 скарга, з інших питань – 10 заяв.

Працівниками відділу у встановлені законодавством терміни надавалися обґрунтовані відповіді з питань, порушених у зверненнях.

За ІV квартал 2011 року Головним управлінням юстиції у Київській області розглянуто по суті 14 звернень громадян, надано роз»яснення законодавства по 14 зверненнях громадян, направлено за належністю 1 звернення громадянина.

Станом на 30.12.2011 на розгляді у відділі залишалося 5 звернень громадян.

Таким чином, у ІV кварталі 2012 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, загальна кількість звернень, що надійшли до відділу нотаріату та фінансового моніторингу, збільшилася на 26%, кількість заяв – на 18%, кількість скарг - на 45%. Поряд з цим, кількість обґрунтованих скарг залишилася без змін.

Основною причиною надходження звернень на дії нотаріусів Київщини була недостатня обізнаність громадян з питань вчинення нотаріальних дій, невиконання нотаріусами обов»язку, передбаченого абзацом третім статті 5 Закону України «Про нотаріат» щодо сприяння громадянам у здійсненні їх прав та захисті законних інтересів, роз»яснення громадянам їх прав та обов»язків при вчиненні нотаріальних дій.

Причиною обґрунтованості скарг на дії нотаріусів Київщини було порушення вимог чинного законодавства при вчиненні нотаріальних дій.

Протягом звітного періоду визнано обґрунтованою 1 скаргу громадянина – скаргу Н., що надійшла до управління юстиції 12.11.2012 за №С-2217-14, щодо правомірності дій державного нотаріуса Бородянської районної державної нотаріальної контори при оформленні спадщини.

За результатами розгляду звернення встановлено, що свідоцтво про право на спадщину було видано державним нотаріусом Бородянської районної державної нотаріальної контори без належної перевірки факту смерті власника майна, чим порушено вимоги статті 69 Закону України «Про нотаріат та пункту 214 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України вiд 03.03.2004 №20/5.

Однак, притягнути до дисциплінарної відповідальності державного нотаріуса не вбачалося за можливе, у зв»язку з її звільненням із займаної посади.

 

Враховуючи вищевикладене, з метою попередження надходження обґрунтованих звернень громадян, вважаємо за необхідне рекомендувати державним та приватним нотаріусам Київської області:

1. Забезпечити належне дотримання правил ведення нотаріального діловодства при вчиненні нотаріальних дій.

2. Забезпечити неухильне дотримання вимог абзацу третього статті 5 Закону України «Про нотаріат» щодо сприяння громадянам у здійсненні їх прав та захисті законних інтересів, роз»яснення громадянам їх прав та обов»язків при вчиненні нотаріальних дій.

3. Забезпечити дотримання термінів розгляду звернень, встановлених статтею 20 Закону України «Про звернення громадян».

4. Активізувати правороз»яснювальну роботу серед населення.

 

Заступник начальника управління                                                   Н.Ю. Коновал

 Повний список >>
  © 2008 Методична рада нотаріату